K Vánocům si přejeme oblečení, elektroniku a peníze

Vánoce jsou téměř za dveřmi a my víme, co si Češi přejí pod stromeček. Je to oblečení, elektronika a peníze. Vyplývá to z bleskového průzkumu společnosti Fair Credit, který se uskutečnil v týdnu od 12. do 16. prosince 2016.

Češi si letos pod stromeček nejčastěji přeji oblečení, které mezi prioritami zmínilo 42 procent dotázaných. Každý Čech tak najde pod vánočním stromečkem buď sportovní oblečení, boty, svetr nebo spodní prádlo. Druhým nejčastějším přáním je elektronika, zejména pak nové mobilní telefony, tablety a čtečky knih (25 %).

Jen 23 % dotázaných si přeje jako dárek peníze namísto fyzického dárku a dárek v podobě cestovatelského zážitku očekává 10 procent. Tři z deseti Čechů utratí za vánoční dárky v průměru okolo 10 tisíc korun, většina však hodlá letos investovat maximálně do 7 tisíc korun. Velkou oblibou jsou i povánoční výprodeje. Každý sedmý Čech (14 % dotázaných) tak plánuje, že pod stromeček nadělí poukázku, což má pro obdarovaného výhodu, že si po Štědrém dni bude moct koupit více za stejnou částku.

Další Finance a ekonomika