Udržet rodinné finance pod kontrolou není legrace. Poradíme, jak na to

Několik užitečných tipů, které mohou pomoci uhlídat domácí rozpočty, se hodí vždycky. Tím spíš v těchto nelehkých časech. Co vám doporučuje Fair Credit?

Naprostý základ je mít přehled

V první řadě je dobré pokusit se odhalit, jestli vám peníze někde zbytečně „neprotékají” mezi rukama. Což nezjistíte bez podrobného přehledu, za co všechno a kolik utrácíte.

Zkuste si proto po nějaký čas zapisovat kompletně všechno, na co vydáváte peníze. Každé položce pak pro přehlednost přiřaďte příslušnou kategorii, například nájem, zábava, jídlo, energie atd. Vsadíme se, že odhalíte nemalé částky za něco, co nezbytně nepotřebujete.

Dluh je dobrý sluha, ale zlý pán

Současný svět je jeden velký marketing. A tak na nás téměř neustále prší zaručeně úžasné nabídky produktů a služeb, které prý musíme mít. Především bychom ale měli být mimořádně opatrní a vždy si upřímně odpovědět na otázku, jestli danou věc opravdu nutně potřebujeme. A hlavně zda budeme schopni bez problémů splácet případnou půjčku.

Pokud se pro ni rozhodnete, důkladně zvažte, jakého poskytovatele úvěru zvolíte a také jaký produkt. Určitě byste si neměli pořídit první, který se namane. Dobře si rozmyslete, co je vaším cílem, tedy jestli volíte tu nejvhodnější variantu půjčky, a také zda dobře rozumíte tomu, jak vybraný produkt funguje. Musíte předem vědět minimálně to, kolik za půjčku celkem zaplatíte. Ujistěte se, že znáte všechny podmínky půjčky a dobře rozumíte smlouvě, kterou budete podepisovat. Ideální je poradit se s odborníkem.

Každý půl rok nové?

Pomoct může určitě i změna spotřebitelských zvyklostí. Například opravdu potřebujete kreditní kartu? Pokud totiž nestihnete využít její bezúročné období, může se vám hodně prodražit. Zvažte také, jestli je skutečně nutné každý půlrok kupovat nový telefon, boty, šaty atd. O tom, že se dá hodně ušetřit na nákladech třeba i snížením teploty, na kterou vytápíte svůj domov. Totéž platí mimo jiné pro upřednostnění sprchy před koupáním ve vaně, splachování jen nezbytným množstvím vody atd.

Dostali jste se do nesnází?  Fair Credit vám pomůžeme

I když se člověk chová zodpovědně a neutrácí zbytečně, někdy se zkrátka kvůli neočekávaným událostem do finančních problémů dostane. My  vám v takovém případě rádi pomůžeme. Poskytneme vám naši zvýhodněnou Fajn půjčku +, kterou si můžete přizpůsobit svým potřebám, a vybrat si buď:

  1. Bezúročnou půjčku do 10 tisíc,
  2. nebo levnější půjčku při splácení převodem na účet.

Prodloužili jsme splatnost o 20 týdnů a současně navýšili Fajn půjčku až na 100 000 Kč! Za stejné splátky si nyní můžete půjčit více peněz. Půjčku vám navíc poskytneme opravdu bleskově. Také se nemusíte bát žádných skrytých poplatků a předem si na naší kalkulačce spočítat, kolik přesně vás půjčka bude stát. Zažádat si o ni můžete jednoduše online.

Mám zájem o půjčku

 máte kam sáhnout, až přijdou problémy

O vytvoření rezervy na horší časy by se měl snažit každý. I ten, kdo žije od výplaty k výplatě a nemá z čeho šetřit. Tomu se sice nepodaří dosáhnout doporučení odborníků, aby taková rezerva dosahovala dvoj až trojnásobku měsíčních výdajů domácnosti. Dělat alespoň něco jde ale vždycky. Třeba si v jednom měsíci odložit pár stovek. A v tom následujícím se vám třeba podaří ušetřit už o něco víc. Je jasné, že to takhle půjde pomalu, ale časem si určitě alespoň minimální rezervu našetříte.

Nezapomínáte na stáří?

V ČR se budoucí penzisté už nemohou spoléhat pouze na státní zabezpečení. Ekonomicky aktivních lidí, je oproti seniorům totiž stále méně. Tím pádem budou nejspíš hrát čím dál větší roli i ostatní formy zajištění na stáří, jako je třeba účast v dobrovolném systému penzijního připojištění atd.

Je mimořádně důležité, aby se tímhle problémem zabývali i lidé s nízkými příjmy a nespoléhali, že se o ně někdo postará. Je užitečné se v této oblasti vzdělávat, zajímat se o to, jak problém řeší jiní lidé apod. Ale nejen to, doporučujeme problém konzultovat se zkušenými odborníky. Ideálně na základě tipu někoho, komu plně důvěřujete.

 

Kde hledat nové zdroje

Možná zkusíte některá výše uvedená doporučení aplikovat do svého života, ale přesto se situace významně nezlepší. Pak by možná pomohlo poohlédnout se po přivýdělku. Například u nás, ve společnosti Fair Credit, hledáme nové obchodní zástupce a rádi do týmu přijmeme i vás. Naše spolupráce může být dobrým přivýdělkem, kdy si sami zvolíte, které dny a kolik času budete pracovat. Na začátku vám se vším pomůžeme. Připravíme vás na složení povinné odborné zkoušky a všechny náklady s tím spojené za vás uhradíme. Pokud vás naše nabídka zaujala, můžete si přečíst podrobnější informace.

Mám zájem o práci

Další Finance a ekonomika