O tom, zda získáte půjčku, rozhodne především váš skóring

Pokud podáte žádost o půjčku, daná společnost si pro vyhodnocení toho, zda vám ji poskytne, či ne, vypočítá vaše tzv. skóre. Je to vlastně číselné vyjádření vaší spolehlivosti, které se počítá na základě skóringového modelu. Co přesně to znamená a jak můžete svůj skóring vylepšit?

Výpočet skóringu stanoví vaši bonitu

Ani společnost Fair Credit v tomto není výjimkou a také ona si ještě před tím, než vám  půjčku poskytne, váš skóring spočítá. Je to naprosto přirozené, snaží se tak chránit své klienty, aby se nedostali do situace, kdy nejsou schopni závazky splácet.

Výše zmíněný skóringový model vychází z vaší historie, tedy z toho, jak jste v minulosti spláceli, resp. nespláceli poskytnuté úvěry. Modely pracují se spoustou proměnných, do nichž se promítají třeba i ekonomické charakteristiky klientů.

Asi nejdůležitější částí tohoto procesu je porovnávání vašich příjmů a výdajů. Nejsou to ale jediné faktory, které poskytovatel při rozhodování používá. Dalšími jsou informace o vašich záznamech z bankovních i nebankovních registrů (o těch jsme nedávno psali v článku o tzv. bezdlužnosti), dále o věku, nejvyšším dosaženém vzdělání, profesi nebo třeba rodinném stavu. Důležité je, že výsledek skóringu určuje vaši bonitu. Tedy schopnost splácet půjčku, a to řádně a včas.

Jak šanci na úvěr zvýšit?

Druhou důležitou věcí je fakt, že svou bonitu můžete ovlivnit. V první řadě tím, že splatíte svůj případný finanční závazek ještě před uzavřením nové smlouvy. Pokud byste měli tu možnost, rozhodně by také pomohlo získat příjem navíc, třeba nějakým přivýdělkem, např. ve společnosti Fair Credit. V očích poskytovatele půjčky tím totiž zvýšíte svoji schopnost řádně a včas splácet závazek.

Rozhodně je také dobré si ještě před podáním žádosti prověřit, zda nejste ve výše zmíněných registrech, ať už bankovních či nebankovních, vedeni jako dlužníci, aniž byste o tom věděli. Anebo si na příslušných místech zjistit, zda proti není vedena dokonce exekuce. Vaše žádost o půjčku by kvůli těmto skutečnostem mohla být zamítnuta, přitom by možná nebylo tak obtížné této situaci předejít. Jak si tzv. bezdlužnost ověřit, se dozvíte z našeho článku Zjistěte si, jestli někde nedlužíte. Jak na to?

 

Potřebujete půjčit? Pomůže vám Fair Credit

Pokud si potřebujete půjčit peníze, a právě plánujete podání žádosti, nezapomeňte, že půjčky poskytujeme i my ve společnosti Fair Credit. Nabídneme vám až 150 000 Kč, konkrétní částku samozřejmě stanovíme podle vašich potřeb a výsledku vašeho skóringu, jak jsme si v tomto článku vysvětlili.

Zároveň můžete počítat s tím, že vám půjčku poskytneme doslova bleskově. Dále že naše smlouva pro vás bude maximálně srozumitelná nebo že nebudete platit žádné skryté poplatky. Podrobnější informace najdete na našich webových stránkách.

Mám zájem o půjčku

Další Finance a ekonomika