Desetitisícový dar pomůže nemocné holčičce z Olomouce

Životní maraton malé Nelinky z Olomouce je těžší než u většiny ostatních dětí. Narodila se totiž s neurologickou poruchou, při které mozek neposílá správné impulzy do svalů, a ty jsou pak ochablé. Léčba této nemoci je nesmírně vysilující a také finančně náročná. Pomoc nyní přichází od olomoucké pobočky společnosti Fair Credit.  

Nelinka, která letos oslavila třetí narozeniny, tak bude mít o poznání snazší cestu k uzdravení. „Léčba je finančně náročná,“ popisuje Nelinčina maminka. „Nějaké peníze jsme získali od hodných sponzorů prostřednictvím sbírky víček. Pořídili jsme zdravotní kočárek a chodíme cvičit na hipoterapii,“ říká. Výsledky se nicméně již dostavují.
Dar společnosti Fair Credit, zabývající se poskytováním drobných nebankovních půjček, poputuje na léčbu pomocí aminokyselin, která by podle lékařů mohla pomoci probudit spící buňky v mozku a podpořit tak další vývoj. Jedná se o podávání výživových doplňků, přičemž měsíc léčby stojí asi pět tisíc korun. „Rozhodli jsme se Popelkovým darovat deset tisíc korun,“ přiblížil obchodní manažer olomoucké pobočky Fair Credit Ladislav Vašák.
Holčička se od svých dvou let dokáže posadit a sedět, jezdí po zadečku, když se chce někam dostat, a od třech let už udělá s pomocí i pár krůčků. Pozná svou rodinu a řekne pár slabik. Na logopedii trénuje poznávání obrázků, aby si mohla ukázat, co chce. Za sebou má přitom vyšetření v několika nemocnicích po celé republice.
 

Další Novinky ve Fair Credit