Na co dbát při podpisu smlouvy?

Na co dbát při podpisu smlouvy

Možná už se vám také stalo, že jste v rukou drželi smlouvu, které jste ani trochu nerozuměli – řada dodatků, nesrozumitelných výrazů, podivných podmínek… Takovou smlouvu nikdy nepodepisujte, mohlo by se vám to vymstít.

Zásadní je, aby pro vás byla smlouva srozumitelná! Musí být jednoduchá a jasná pro běžného spotřebitele (k jejímu pochopení nemusíte být ekonom ani Einstein), musíte rozumět všem odstavcům a všem jednotlivým bodům. Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, nepodepisujte ji, nejdříve se ptejte!

Před podpisem si ji důkladně přečtěte, zaměřte se na uvedenou výši půjčované částky, na výši a pravidelnost splátky a také celkovou splatnou částku, abyste později nebyli zaskočeni.

Před podpisem smlouvy mějte také jasno v tom, co se stane, když nebudete moci splácet (například z důvodu nemoci či ztráty zaměstnání) – pročtěte si podmínky sankcí za nepravidelné či předčasné splácení.

A ještě jednou si zopakujme: Pokud něčemu nerozumíte, ptejte se, nechte si všechny body vysvětlit. Svůj podpis připojte až tehdy, když si budete jisti tím, do čeho jdete a že se všemi uvedenými body dobrovolně souhlasíte!

Zpět 800 800 122 Klientská zóna

Spokojení spotřebitelé

„Nemohla jsem včas splatit půjčku, ale společnost mi vyšla vstříc a dohodla se mnou individuální splátky.“ Jarmila Z., Plzeň
„S Fajn půjčkou jsem velmi spokojen, líbí se mi rychlost posouzení a schválení žádosti a následná výplata peněz.“ Jan Z., Liberec
„Oceňuji především to, že kvůli vyplácení peněz a výběru splátek nemusím nikam jezdit a vše se vyřídí u mě doma.“ Filip F., Náchod
„Líbi se mi, že můžu týdně platit menší částky než jednou měsíčně splatit větší sumu“. Ludmila V., Ostrava