Zvažujete půjčku? Nezapomeňte si předem odpovědět na tyto důležité otázky

Všechno důkladně do detailů promyslet. To by mělo vždycky předcházet vašemu rozhodnutí využít nabídku některého z finančních domů na čerpání půjčky. Pokud totiž vyberete špatně, může vám to způsobit značné nepříjemnosti.

Proto jsme pro vás připravili několik otázek, které byste si měli předem detailně zodpovědět. Fair Credit vám pomůže udělat si jasno v tom, co vlastně potřebujete, a hlavně co si můžete dovolit. Pojďme se na otázky podívat.

1. Na co si chcete půjčit?

S tím je pevně spojená další otázka, a sice zda je to opravdu nutné. Je jasné, že když se vám doma rozbila pračka nebo lednička a vy zrovna na novou nemáte dostatek hotovosti, není co řešit. Jestliže si ale chcete peníze půjčovat například na dovolenou nebo dokonce na dárky k Vánocům, promyslete si dobře, jestli je to opravdu moudré rozhodnutí. Jak totiž před časem vysvětlil jednatel společnosti Fair Credit Tomáš Konvička, úvěry, ať už jsou jakékoli, by měly přinášet zejména užitek, a to pokud možno dlouhodobý. V praxi to znamená pořídit si na úvěr něco, co má delší užitnou hodnotu než je doba splácení úvěru.

2. Kolik peněz potřebujete?

Nesmírně důležité rozhodnutí. Samozřejmě se odvíjí od toho, jakou finanční hodnotu má produkt či služba, kterou si potřebujete pořídit. Musíte ovšem počítat s tím, že zaplatíte víc, než činí cena v obchodě. S půjčkou budou pravděpodobně spojeny různé poplatky a také navýšení.

Jestliže by vás ale částka mohla přivést do problémů, možná existuje přijatelnější varianta. Například by vám část peněz půjčil někdo z širší rodiny apod. Jinými slovy, rozhodnutí o výši půjčky úzce souvisí s následující otázkou.

Spočítat půjčku

3. Budete schopni splácet?

Pravděpodobně klíčová otázka. K tomu, abyste na ni mohli správně odpovědět, potřebujete mít v první řadě detailní přehled o svých financích. Jak ho získat jsme nedávno vysvětlovali v tomto článku.

Současně musíte perfektně rozumět produktu, který se chystáte si pořídit. To znamená vědět o všech souvisejících poplatcích, znát úrokovou sazbu a především mít jasno v tom, kolik za půjčku celkem zaplatíte. Na co všechno si při tom dát pozor si můžete přečíst v tomto našem článku.

V této souvislosti je jistě dobré zmínit zajímavý fakt: průzkum společnosti Fair Credit před časem odhalil, že Češi v létě utrácejí víc, než dokážou zvládnout. Rada vše raději třikrát zvážit a pak teprve jednat, je tedy zcela na místě.

4. Jaký typ půjčky chcete využít?

Zpravidla máte možnost zvolit si půjčku buď tzv. na ruku anebo bezhotovostní. V prvním případě vás nejspíš navštíví obchodní zástupce poskytovatele, vše vám vysvětlí, připraví smlouvu a nakonec vám předá peníze. Nebudete tedy muset nikam chodit. V tom druhém pak budete z logiky věci potřebovat bankovní účet, ovšem celý proces pro vás rovněž jednoduchý. Nezbytné doklady je totiž možné poskytovateli dodat elektronicky.

Asi největší rozdíl mezi těmito dvěma variantami je v tom, že bezhotovostně můžete obvykle získat o něco vyšší částku. Je tomu tak i v případě společnosti Fair Credit, která nabízí obě varianty: tedy hotovostní Fajn půjčku a bezhotovostní půjčku Jonatán.

Mám zájem o půjčku

5. Jaká splatnost pro vás bude nejvýhodnější?

Poskytovatelé úvěrů své produkty nabízejí s různými frekvencemi splatnosti, nejčastěji na měsíční a týdenní bázi. Opět je potřeba si všechno dobře propočítat a nenechat se zmást tím, že týdenní splátka bude nižší než ta měsíční. Zvažte všechny další faktory, které ovlivňují výslednou cenu, tedy, jak už jsme uvedli, celkovou dobu splácení, poplatky apod. A především celkovou částku, kterou za půjčku zaplatíte.

Také v tomto případě si u společnosti Fair Credit můžete zvolit variantu, která vám bude více vyhovovat. Detailní informace najdete ve webové části O půjčkách, popřípadě Časté dotazy.

6. Co se stane, když budete mít potíže se splácením?

Byť jste si všechno dopředu promysleli, může se stát, že své finanční závazky přestanete zvládat. Zjistěte si proto předem, co vás v takovém případě bude čekat. Možnost prodloužit si termín splatnosti půjčky nabízí řada poskytovatelů, ovšem za poměrně vysoké poplatky. Proto by i tohle by mělo být důležité kritérium při výběru konkrétního produktu.

Společnost Fair Credit se svým klientům, kteří se dostanou do potíží, snaží vycházet vstříc. Pokud se skutečně snaží situaci řešit, není problém domluvit se s představiteli firmy na odkladu splátek atd. Více se dočtete v našem článku o tom, jak nejlépe v takových případech postupovat.

 

Odpověděli jste si na všechny výše položené otázky?

Pokud máte jasno, neváhejte nás kontaktovat. Vaši žádost vyřídíme rychle a bez skrytých poplatků.

Celý proces je navíc opravdu jednoduchý. Stačí abyste:

  1. zavolali na bezplatnou infolinku 800 888 120,
  2. sjednali si schůzku s obchodním zástupcem, který za vámi přijde domů,
  3. popř. vyplnili on-line žádost, na základě které vás budeme kontaktovat.

Chci si půjčit

Další Finance a ekonomika