Zářez ve „finančním rejstříku“? I tak můžete získat desetitisícovou půjčku

Potřebujete si půjčit větší částku peněz, řekněme až 150 tisíc korun. A z nějakého důvodu nechcete využít bankovních služeb. Nebo kvůli své ne úplně dokonalé platební morálce nemůžete. Přesto to neznamená, že máte smůlu.

Prokažte schopnost splácet

Možná jste se na základě svých minulých finančních hříchů dostali do některého z registru dlužníků, které evidují, jestli klienti splácí své závazky tak, jak by měli. Pokud se vám právě tohle stalo, s největší pravděpodobností vám banka peníze nepůjčí. Třeba je to ale tak, že jste se rozhodli bankovní služby nevyužít. Rádi byste totiž, aby půjčka, respektive podmínky, za kterých si peníze půjčíte, byly flexibilnější, než tomu bývá v bankovních domech.

Logicky se pak nabízejí poskytovatelé nebankovních rychlých půjček, jakým je například společnost Fair Credit. Ti jsou totiž jednak benevolentnější při posuzování vaší bonity, navíc u nižších půjček nenahlížejí do registru dlužníků. Také vám na rozdíl od bank půjčí desítky až stovky tisíc korun, ale zároveň i třeba jen několik tisíc. Důležité je, abyste prokázali svoji schopnost splácet. Pokud se vám to podaří, pak máte navzdory minulým přehmatům šanci nebankovní půjčku získat.

 

Nemáte peníze k dispozici? Pomůžou vám naše půjčky!

Pokud byste potřebovali půjčit peníze můžete využít některou z půjček od Fair Creditu.

Nabízíme:

Nejenom že vám je vyřídíme bleskově, navíc jsou bez skrytých poplatků. A z naší on-line kalkulačky se hned dozvíte, kolik zaplatíte.

Nemusíte nikam chodit

Tak jako všechno, rychlá půjčka má své plusy i mínusy. Především, poskytovatelé pro vás nebankovní půjčku 150 tisíc většinou zařídí tak, abyste měli maximální komfort. To znamená, že nemusíte nikam chodit, firmu stačí kontaktovat telefonicky nebo přes internet. Její obchodní zástupce s vámi projedná vše potřebné a smlouvu můžete podepsat v pohodlí svého domova.   

Kromě faktu, že záznam v registru dlužníků nemusí znamenat stopku pro poskytnutí půjčky, jistě oceníte také skutečnost, že po vás poskytovatel nebude požadovat spoluručitele ani zástavu nemovitostí. A především – na účet dostanete nebankovní půjčku prakticky ihned, resp. peníze vám přijdou během několika málo hodin. Někdy dokonce i do deseti minut.

Všechno řádně propočítejte

Tohle všechno bývá na druhou stranu vykoupeno tím, že zpravidla zaplatíte víc než v bance. Proto je mimořádně důležité výběr konkrétní půjčky nepodcenit a důkladně promyslet. Zjistěte si všechny důležité podmínky, porovnávejte nabídky, ověřte si, jak produkty hodnotí klienti, kteří je již vyzkoušeli. Pomoci vám v tom můžou třeba recenze zákazníků.

Je samozřejmě důležité zvážit a propočítat, zda je pro vás nebankovní půjčka výhodná. Při rozhodování vám jistě pomůže i náš článek o tom, které ukazatele byste při tom měli vzít v úvahu. Orientujte se třeba i podle toho, zda vám poskytovatel nabídne možnost vše si předem na jeho webové kalkulačce spočítat. A pak bude pro vás asi nejlepším vodítkem informace, kolik za půjčku celkem zaplatíte.

 

Pod dozorem České národní banky

Nebankovní společnosti jsou přitom už od roku 2018 dozorovány stejným orgánem jako bankovní ústavy, tedy Českou národní bankou (ČNB), a vázány totožnou legislativou. Mohou tedy půjčovat peníze lidem až na základě splnění přísných kritérií, resp. poté, co jim ČNB poskytne licenci. 

Další Finance a ekonomika