Využijte čas doma efektivně. Zapracujte na sobě nebo si jen udělejte radost

Letos platí dvojnásob, že i malým nachlazením je lepší zůstat doma. Čas strávený mezi čtyřmi stěnami ovšem nemusí být v žádném případě ztracený. Vrhněte se do aktivit, na které si už dlouho brousíte zuby, ale nikdy jste na ně neměli prostor. Přinášíme vám tipy na ověřené online kurzy, se kterými si můžete rozšířit všeobecný rozhled, naučit se něco praktického, protáhnout si tělo nebo si vypilovat angličtinu.

Klavír, paličkování, daňové přiznání… Naučte se, zdokonalte se, bavte se!

Seduo.cz 

Chcete rozvinout svoje obchodní myšlení, naučit se konečně dobře anglicky nebo se lépe soustředit? Platforma Sduo.cz nabízí řadu kurzů na pokračování v češtině. Některé z nich jsou zdarma, další, které jdou více do hloubky, se nabízí za poplatek. U kurzů je k dispozici také hodnocení absolventů, což vám usnadní výběr.

Kurzy pro radost 

Kurzy mají opravdu široký záběr, od malování květin po práci v Excelu. Web nabízí také bezplatný obsah, když si ovšem koupíte členství, můžete čerpat mnoho výhod. Portál se stále rozšiřuje o další obory, takže pokud v něčem vynikáte, můžete se stát nejen studentem, ale také lektorem.

Naučmese

Český projekt Naučmese se inspiroval americkým vzdělávacím projektem Skillshare. Funguje na principu komunity lidí, kteří vzájemně sdílejí své dovednosti a znalosti v mnoha různých oborech a oblastech. S nimi se naučíte třeba sestříhat video, upéct kváskový chléb, efektivně si uspořádat den nebo cestovat s minimálními náklady. Naučmese nabízí kromě webinářů také offline kurzy.

Khanova škola

Absolvent MIT a Harvardu Salman Khan založil svou školu s vizí vzdělání dostupného všem po celém světě. Největší on-line škola na světě soustřeďuje desetitisíce výukových videí ve 42 jazykových mutacích, včetně češtiny. Obsahem pokrývá základní obory lidského vědění, a to od malé násobilky až po makromolekulární chemii. Kurzy se mohou hodit i rodičům, kteří musí zvládat vzdělávání svých potomků v domácím prostředí!

Nostis

Pokud si potřebujete rozšířit znalosti v oblasti práva, pak jsou tu pro vás stránky připravované ve spolupráci s předními českými univerzitami, zejména Univerzitou Palackého v Olomouci. Platforma Nostis aktuálně nabízí online kurzy z oblasti práva, které přednášejí učitelé daných univerzit; připravují se však také další kurzy z jiných oblastí.

 

TIP: Investice do vzdělání se vždycky vrátí!

Některé on-line kurzy jsou zcela zdarma, další jsou placené, u jiných je možné si připlatit, a získat tak přístup k dalším úrovním. V každém případě se investice do vzdělání vyplatí! Pomůže vám s tím naše akční FÉROVKA, hotovostní bezúročná půjčka od 4 000 do 10 000 Kč s 0% úrokem, kterou můžete získat pouze do 30. 9. 2020. Pokud jste nestihli termín této akční nabídky, můžete využít naši klasickou FAJN půjčku!

Už žádný věčný začátečník! Posuňtě se v angličtině!

Duolingo

Chcete se konečně zdokonalit v angličtině, navíc zcela zdarma? Platforma Duolingo, se kterou se můžete učit na webu nebo v mobilní aplikaci, je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Kromě učení, překládání a přepisu toho, co slyšíte, zhodnotí Duolingo také vaši výslovnost.

Helpforenglish

Skvělým pomocníkem ve studiu angličtiny je také česká bezplatná platforma Helpforenglish, se kterou můžete zapracovat nejen na gramatice a výslovnosti, ale také si osvěžit reálie anglicky mluvících zemí nebo si nechat předčítat knihy v originále.

Lyricstraining

Už jste slyšeli o tom, že se někdo naučil anglicky posloucháním písniček? Vážně to jde! Jestli vás baví hudba a angličtina, pak vás určitě zaujme web lyricstraining, na kterém si procvičujte jazyk pomocí hudebních videoklipů. Jednoduše si vyberete písničku, zvolíte pokročilost v jazyce a pak už jen doplňujete do textu, co slyšíte.

Cvičtě doma i venku a zůstaňte fit!

Fitness-trenink-doma

Na webu fitness-trenink-doma.cz najdete instruktážní videa zaměřená na efektivní posílení a zpevnění celého těla, rady a tipy i výživové poradenství. Můžete si zde také objednat trenéra, který za vámi přijede až domů a zacvičí si s vámi klidně i venku před domem.

Joga-online.cz

Cílem platformy je pomoci s praxí jógy lidem, kteří nemohou z jakéhokoli důvodu navštěvovat kurzy, ať už z časových nebo finančních. Portál nabízí především online kurzy od začátečníků po pokročilé, informace a novinky ze světa jógy a možnost podělit se vzájemně o své zkušenosti.

Nordic Walking

Severskou chůzi doma v obýváku nezvládnete, ale můžete se vydat například do liduprázdného lesa a pěkně do toho šlápnout. Na stránkách Českomoravské federace NordicWalking najdete tipy na výběr holí a bot, rady i názorné videonávody ohledně správné techniky a efektivního tréninku i výživové plány.

Další Lifestyle