T. Konvička v médiích: Další plošný odklad není potřeba

V souvislost s nedávným vypršením platnosti zákonného moratoria na splátky z půjček se problematikou v uplynulých dnech zabývala i média. Zástupci některých z nich požádali jednatele Fair Creditu Tomáše Konvičku, aby představil svůj pohled na tuto věc.

Česká televize a Poradci sobě

Tématem se zabývala mimo jiné reportáž České televize, ve které zaznělo, že další plošný odklad splátek představitelé státu neočekávají a nepovažují ho za potřebný. To také potvrdil zástupce České bankovní asociace. V reportáži vystoupil i jednatel Fair Credit Tomáš Konvička. Řekl, že zhruba 15 procent klientů Fair Credit mělo menší problémy s návratem do režimu řádného splátkového kalendáře, nicméně většina z nich v současné době podle něj už tyto potíže překonala. Tomáš Konvička proto žádné zásadní problémy do budoucna neočekává. 

Náš jednatel také poskytl rozhovor portálu Poradci sobě. Například v něm zdůraznil, že ještě před oznámením ministryně financí o možném zavedení moratoria začala Fair Credit s klienty individuálně řešit zhoršení jejich situace v důsledku karanténních opatření. Díky tomu pak podle něj využilo možnosti odložení splátek relativně malé množství klientů. Také znova řekl, že další plošný odklad nepovažuje za potřebný. A upozornil, že se Fair Credit přidal k prohlášení Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů, které stanovuje postup u klientů, již využili moratoria a nyní mají problémy. Více o se o prohlášení dočtete v článku Ani po odložení splátek se vaše situace nezlepšila? Pomůžou nová pravidla.

 

Další Finance a ekonomika