Půjčky ihned jsou v Česku mimořádně oblíbené. Víte proč?

Neplánované výdaje dokážou velmi znepříjemnit život. Zničehonic se vám rozbije pračka nebo přijde nedoplatek za elektřinu a vy zrovna nemáte dostatek hotovosti. Právě takové nemilé situace vám pomůže zvládnout půjčka ihned.

Máte šanci navzdory minulým prohřeskům

V první řadě jsou nebankovní půjčky velmi přizpůsobivé. Co to znamená? Téměř každému se jednou za čas stane, že zrovna nemá k dispozici dostatek peněz na důležitý výdaj. A v bance mu nepomůžou třeba proto, že měl v minulosti se splácením problémy. Nemusí to ale znamenat neřešitelnou situaci.

Poskytovatelé nebankovních půjček, jako je například Fair Credit, jsou totiž  při posuzování vaší bonity benevolentnější. A tak když dokážete schopnost splácet, máte šanci získat rychlou půjčku navzdory předchozím přešlapům. Nebankovní firmy vám také na rozdíl od bank půjčí desítky až stovky tisíc korun, ale zároveň i třeba jen několik tisíc.

Udělejte si jasno předem

Nebankovní společnosti navíc zpravidla reagují velmi pohotově. Jednak nemusíte nikam chodit, všechno vyřešíte online z pohodlí domova, popř. obchodní zástupce firmy přijde za vámi. Nemusíte ani shánět žádné další dokumenty, které by potvrzovaly vaši bonitu. Ale hlavně – na účet dostanete půjčku ihned, resp. peníze vám přijdou během několika málo hodin.

V každém případě si předem zjistěte a prostudujte všechny podmínky a smlouvy. Za to, že na vás budou mít nebankovní firmy mírnější požadavky, musíte počítat s o něco vyšší cenou. Kolik vás půjčka bude celkem stát byste také měli vědět dopředu. Jaké informace k tomu potřebujete?

Aby vám půjčka přinesla užitek

Nebankovní společnosti jsou už od roku 2018 pod dozorem České národní banky (ČNB). Tedy stejného orgánu jako bankovní ústavy. Tím pádem jsou i vázány totožnou legislativou a mohou půjčovat peníze až poté, co splní přísná kritéria. Na základě toho jim pak ČNB poskytne licenci.

Navzdory tomu byste ale měli být opatrní. Je důležité si nabídky jednotlivých společností důkladně srovnat, zvážit svoje možnosti, všechno si dobře promyslet a pak se teprve rozhodnout. Dbejte na to, aby vám úvěry, ať už jsou jakékoli, přinášely zejména užitek, a to pokud možno dlouhodobý.

Jak uvedl jednatel společnosti Fair Credit Tomáš Konvička: „V praxi to znamená, že na úvěr si pořizuji něco, co má delší užitnou hodnotu než je doba splácení úvěru. Nikdy by neměl nastat scénář, kdy si půjčuji na zaplacení něčeho, co jsem si půjčil již dříve.“

 

Od nás získáte půjčku ihned

Potřebujete svou finanční situaci řešit rychlou půjčkou? Využijte některou z půjček od Fair Creditu. Nabízíme hotovostní půjčku od 4 do 70 tisíc nebo bezhotovostní půjčku až do výše 150 000 Kč. Nejenom že vám je vyřídíme bleskově, navíc jsou bez skrytých poplatků. A z naší on-line kalkulačky se hned dozvíte, kolik zaplatíte. 

Další Finance a ekonomika