Půjčka bez doložení příjmu?

Tu vám s největší pravděpodobností nenabídne nikdo, a vy byste ji ani neměli chtít. Ve svém vlastním zájmu.

Pozor na dluhovou spirálu

V případě, že si chcete půjčit peníze, budete nuceni doložit potvrzení o příjmech prakticky vždy. (Výjimkou může být banka, jejímž klientem jste a u níž vám dlouhodobě chodí výdělek na účet). A je to logické. Společnosti, které poskytují půjčky a úvěry, podmínkou prokázat pravidelné příjmy chrání nejen samy sebe, ale především své klienty. Řešit špatnou finanční situaci dalšími a dalšími úvěry je bohužel svůdné, a samozřejmě také zrádné. Pokud by poskytovatelé úvěrů potvrzení nevyžadovali, těch, kteří spadnou do dluhové spirály, by téměř jistě přibývalo rychlým tempem.

Obecně ale platí, že nebankovní společnosti jsou při poskytování půjček oproti bankovním domům benevolentnější a také flexibilnější. Dokonce nad vám nezlomí hůl často ani tehdy, pokud máte nějaký škraloup v rejstříku dlužníků. Do něj totiž často vůbec nenahlížejí a vaši bonitu posuzují s o něco větší tolerancí. Důležité pro ně je zejména to, abyste prokázali svou schopnost splácet. Zároveň je ale třeba počítat s tím, že za půjčku od nebankovní společnosti nejspíš zaplatíte o něco víc než v bance.

Poskytovatelé nebankovních půjček jsou ovšem navíc schopni vám úvěr poskytnout s určitou nadsázkou téměř hned. Důvodem je fakt, že jejich systém je přizpůsobený tak, aby měl klient co největší pohodlí. Co přesně to znamená? Jednak nemusíte nikam chodit, protože veškerou komunikaci vyřešíte online z pohodlí domova. Popřípadě přijde obchodní zástupce firmy za vámi.

 

Peníze získáte téměř okamžitě 

Nikdo po vás nebude chtít ani žádné další dokumenty, které by potvrzovaly vaši bonitu. Ale hlavně, jak už jsme uvedli – na účet dostanete spotřebitelský úvěr ihned, resp. vám peníze přijdou během několika málo hodin. Přesně takhle to funguje i u nás ve společnosti Fair Credit. Po podpisu smlouvy vám poskytneme buď:

  • Fajn půjčku v hotovosti od 4 000 do 50 000 korun (stálým zákazníkům až do 70 000 Kč) –  peníze vám vyplatíme přímo do ruky v pohodlí vašeho domova
  • Půjčku JONATÁN, v rámci které vám pošleme 20 000 do 150 000 korun na váš účet
  • Půjčku TETIČKA, rychlá on-line půjčka od 1 000 do 20 000 Kč

Nejenom že vám je vyřídíme bleskově, navíc jsou bez skrytých poplatků. A z naší on-line kalkulačky se hned dozvíte, kolik zaplatíte.

A ještě k tomu je to opravdu jednoduché. Stačí, abyste:

  1. Zavolali na bezplatnou infolinku 800 888 120,
  2. sjednali si schůzku s obchodním zástupcem, který za vámi přijde domů,
  3. popř. vyplnili on-line žádost, na základě které vás náš zástupce bude kontaktovat.

Potřebovat budete pouze následující dokumenty:

  • platný občanský průkaz,
  • doklad o bydlišti,
  • doložení příjmu jen za poslední tři měsíce.

Nesplácejte úvěr úvěrem

Nikdy ovšem nezapomínejte na to, že je naprosto nezbytné si všechno pořádně promyslet předem. V první řadě si ověřte, že firma, od které si chcete peníze půjčit, je držitelem licence od České národní banky. Ta už totiž od roku 2018 poskytovatele nebankovních půjček, tak jako bankovní ústavy, dozoruje. Tyto firmy tedy mohou půjčovat peníze lidem až na základě splnění přísných kritérií, resp. poté, co jim ČNB licenci poskytne.

Dále si pečlivě ještě před podpisem smlouvy prostudujte všechny podmínky a související dokumenty. Případné nejasnosti si nechte podrobně vysvětlit. Dopředu byste také měli vědět, kolik vás půjčka bude celkem stát. Jaké informace k tomu potřebujete?

To všechno byste měli mít možnost zjistit z kalkulačky, kterou mají poskytovatelé spotřebních úvěrů na svém webu.

A zcela zásadní je, že úvěry, ať už jsou jakékoli, by vám měly přinášet zejména užitek, a to pokud možno dlouhodobý. Podrobněji to před časem vysvětlil jednatel společnosti Fair Credit Tomáš Konvička. Zdůraznil, že na úvěr bychom si měli pořizovat něco, co má delší užitnou hodnotu, než je doba splácení úvěru. „Nikdy by neměl nastat scénář, kdy si půjčuji na zaplacení něčeho, co jsem si půjčil již dříve,“ doplnil Tomáš Konvička.

Další Finance a ekonomika