Nezapomenutelnou dovolenou prožijete i v Česku

Je letos zahraniční dovolená i kvůli rapidnímu růstu cen a nákladů mimo vaše finanční možnosti? Nebo vás prostě cizí kraje nelákají? To jistě není žádná překážka pro to, abyste si zasloužený odpočinek nemohli maximálně užít. Skvělou dovolenou totiž můžete prožít také v tuzemsku.

Nenáročná turistika pro každého

Pokud máte rádi spíše aktivní odpočinek a současně nádhernou přírodu, pak mohou být ideální volbou hory. A jestliže se současně nechystáte trhat rychlostní, výškové ani žádné další rekordy, vyzkoušejte něco méně náročného, jako jsou například Moravskoslezské a Slezské Beskydy. Nejznámějšími místy jsou tam Lysá hora. Dále Pustevny, ze kterých se pak můžete vydat na horu Radhošť, jejímž asi nejznámějším lákadlem je socha pohanského boha Radegasta.

Na své si v Beskydech určitě přijdou i rekreační sportovci, kteří mohou vyzkoušet mimo jiné vyhlídkovou jízdu na koloběžce od dřevjanky U Zbuja k horskému hotelu Sepetná a další.

Dovolená přitom nemusí být jen několikadenní pobyt v zaplaceném ubytování. Rovněž výpravy na jednotlivé výlety vám nepochybně poskytnou vytoužený odpočinek ve společnosti rodiny a přátel a současně odreagování od každodenních starostí. Pokud navíc zkusíte ta méně známá nebo třeba nově dostupná místa, výrazně vzroste šance, že se nebudete muset prodírat davy.

 

Potřebujete finanční výpomoc?

I když vás tuzemská dovolená oproti té zahraničí bude stát nepochybně výrazně méně, levná samozřejmě nebude. Navíc je možné, že vaše turistické a sportovní vybavení už není použitelné, děti vyrostly z kola, na kterém jezdily ještě vloni atd. Pokud byste tedy na tyto a podobné výdaje potřebovali půjčit, rádi vám pomůžeme.

Mám zájem o půjčku

 

Méně známá místa vás nadchnou

Nádhernou oblastí, která vás docela určitě překvapí, je třeba východočeské městečko Potštejn a jeho okolí. Nejen že tam najdete starodávný hrad. Nachází se tu také krásný zámek, byť jeho úžasný park koncipovaný v anglickém stylu bohužel kvůli polámaným stromům v současnosti není přístupný. Ve městě vám však bude k dispozici také skvělá kavárna, místní pivovar či několik velmi dobrých restaurací a v blízkém okolí města pak celá řada dalších zajímavých míst. Například velmi zámky Doudleby, Častolovice a také jedna z nejvýznamnějších empírových staveb v Česku, slavná Kačina.

Město, které byste určitě neměli minout, je Kutná Hora, jíž dominuje překrásný chrám sv. Barbory, patronky horníků. Pohled na ni se neomrzí snad nikdy, je fascinující jak ve dne, tak v noci, a to z jakékoli strany. Kutná Hora vám toho ale nabídne mnohem víc. Věděli jste například, že ve 13. století pocházela zhruba třetina veškeré evropské produkce stříbra právě odsud a že Kutná Hora tehdy díky tomu byla jedním z nejvýznamnějších českých královských měst? Její historické centrum vás doslova uchvátí, není divu, že je od roku 1995 na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Potřebujete si na dovolenou půjčit?

„Když si na něco půjčujete, mělo by to mít delší trvanlivost, než je splatnost půjčky. Pokud má pro vás dovolená s rodinou význam a dlouhodobý užitek, tak půjčka smysl má. Měli byste ale bedlivě přemýšlet nad tím, kolik si půjčujete, jak dlouho to budete splácet a jestli to nijak výrazně nepoznamená váš rodinný rozpočet,“ vysvětlují zástupci společnosti Fair Credit Czech Ing. Tomášem Konvičkou a David Slavík. Celou epizodu podcastu Půjčka na dovolenou? si můžete poslechnout ZDE.

Určitě vám pomůže udělat správné rozhodnutí.

Vybere si každý

V Plzeňském kraji to pak může být vyhlídka na Šlovickém vrchu, kamenné útvary na způsob západočeského Stonehenge v polích mezi Srbicemi a Těšovicemi, popř. zřícenina hradu Starý Herštejn, jejíž věž vám nabídne před časem nově upravenou plošinu s nádherným výhledem.

Nebo zkuste vyrazit do nejvýše položené obce ve Slezsku a zároveň horské osady Rejvic. Leží v nadmořské výšce 750 metrů na náhorní planině mezi městy Jeseník a Zlaté hory. Kromě roubených domků a chalup budete moci obdivovat třeba kostel Jména Panny Marie a zaujme vás jistě i naučná stezka, která vede do středu rozsáhlého rašeliniště.

Dobrá zpráva je, že na internetu je k dispozici dostatek informací, takže svůj vysněný výlet či lokalitu pro několikadenní dovolenou si najde nepochybně každý.

Ať se vám ta letošní vydaří.

 

Vyrážíte do zahraničí: Přečtěte si užitečné informace

Problematice dovolených jsme se věnovali už v několika předešlých článcích. Možná se vám budou hodit naše informace o tom, co vás letos čeká v oblíbených zahraničních destinacích Čechů anebo jak před delší cestou připravit automobil či kolik vás v okolních zemích budou stát dálniční známky a pohonné hmoty.

Další Finance a ekonomika