Nevšední zážitky a spoustu krás najdete i v domácích končinách

Prázdniny a dovolené jsou v plném proudu a řada z nás si konečně může naplno vychutnat to, na co se těšila po celý rok: strávit několik volných dní v zahraničí. Pokud vás ale tohle z různých důvodů dvakrát neláká, vězte, že se nemusíte cítit o nic ochuzeni. Tuzemské „luhy a háje“ vám totiž nabídnou téměř nepřeberné množství skvělých možností pro rekreaci ducha i těla. Připravili jsme pro vás několik tipů na méně známá, ale rozhodně ne horší místa.

Připravili jsme pro vás několik tipů na méně známá, ale rozhodně ne horší místa

Jen málokdo by neznal výrok z dnes už klasické filmové komedie Jiřího Menzela, který ústy doktora Skružného v podání Rudolfa Hrušínského velebí naši zemi coby zahrádku. Nelze s ním než souhlasit. Fakt, že v ČR najdete doslova přehršel nádherných míst, která rozhodně stojí za to navštívit, asi nebude nikdo zpochybňovat. A pokud zkusíte místa méně známá nebo třeba nově dostupná, výrazně vzroste vaše šance, že se nebudete muset prodírat davy.


Mohyla s přírodní rezervací či 200 let stará lidová architektura

Například to může být nádherná vyhlídka na Šlovickém vrchu v Plzeňském kraji, která podle svého vzhledu dostala název kamenná mohyla. Tvoří ji komolý jehlan se schodištěm, které vede na dva ochozy. Nižší obepíná celou stavbu, vyšší pak nabízí panoramatický výhled na velkou část jižního Plzeňska. Na Šlovickém vrchu se nachází i přírodní rezervace s divokými koňmi. Ti jsou mimo jiné hlavními hrdiny boje s agresivními porosty a druhy trav coby pozůstatkem minulosti, kdy tento prostor sloužil jako tankodrom.

Nebo zkuste vyrazit do nejvýše položené obce ve Slezsku, která je zároveň horskou osadou a nese název Rejvíz. Leží v nadmořské výšce 750 metrů na náhorní planině mezi městy Jeseník a Zlaté hory. Rejvíz byl vyhlášen vesnickou památkovou zónou, především proto, že v něm najdete dochovanou dřevěnou lidovou architekturu převážně 19. století, typickou pro Jesenicko, tedy roubený dům se svisle bedněným štítem a vyřezávanými barevnými šambránami kolem oken. Kromě roubených domků a chalup budete moci obdivovat třeba i kostel Jména Panny Marie a zaujme vás jistě i naučná stezka, která vede romantickou krajinou do středu rozsáhlého rašeliniště.

Zahrajte si Záhadu hlavolamu

Čím dál víc jsou u nás oblíbené venkovní rodinné hry, založené na tzv. questech čili pátračkách. Spočívají v tom, že podle indicií společně hledáte určité artefakty, které jsou propojené s nějakým tématem či příběhem. Potřebujete k tomu chytrý mobil, schopnost neotřelého přemýšlení a vynalézavost. Takže například v pražských ulicích si můžete zahrát Záhadu hlavolamu, kdy budete pátrat po předmětech spojených se slavnou stínadelskou trilogií a dokonce soutěžit o ceny. V Olomouci zase venkovní únikovou hru, jejímž cílem je dostat se pomocí řešení šifer a hádanek do cíle. Informace o těchto zábavných aktivitách najdete na internetu, například na portálu Kudyznudy.cz nebo do vyhledávače zadejte „pátrací hry“.

 

Potřebujete půjčit, abyste si léto pořádně užili?

Pokud vás naše inspirace na nevšední letní aktivity v tuzemsku potěšily, ale k úplné spokojenosti vám stále něco chybí, zkuste se na nás obrátit. Potřebujete-li nové kolo či kompletní turistickou výbavu na cesty Českem nebo třeba bazén na zahradu pro příjemnější prožití horkých dní, společnost Fair Credit vám nabízí výhodné půjčky.

Využít můžete:

  • Akční nabídku bezúročné půjčky FÉROVKA – díky níž si užijete 100 % léta s 0% úrokem

Nebo naší stálé nabídky:

  • Fajn půjčku v hotovosti od 4 000 do 50 000 korun (stálým zákazníkům až do 70 000 Kč) –  peníze vám vyplatíme přímo do ruky v pohodlí vašeho domova
  • Půjčku JONATÁN, v rámci které vám pošleme 20 000 do 150 000 korun na váš účet
  • Půjčku TETIČKA, rychlá on-line půjčka od 1 000 do 20 000 Kč

Nejenom že vám je vyřídíme bleskově, navíc jsou bez skrytých poplatků. A z naší on-line kalkulačky se hned dozvíte, kolik zaplatíte.

Máte rádi delší „projekty“?

Už jste slyšeli o Cestě Českem? Je to aktivita, za níž stojí parta nadšenců, a která vám nabízí možnost vydat se na krásnou a zajímavou cestu přes celou naši republiku. Což je obzvlášť příhodné právě v této době. Na příslušném webu najdete veškeré potřebné údaje včetně kilometráže jednotlivých úseků, natrasované mapy nebo tipy jak začít ap. A čerstvé informace o aktuálním stavu cest, tipy na přespání či rady kde si zajistit vodu pak můžete čerpat z facebookového profilu projektu.

Další Lifestyle