Na nebankovní půjčku můžete získat desítky tisíc korun

Potřebujete půjčku 150 tisíc a banka vám peníze nechce poskytnout? Řešením mohou být nebankovní úvěry, jejichž získání je oproti těm bankovním výrazně jednodušší.

Obecně platí, že jste-li zadlužení a chtěli byste si půjčit vyšší částku peněz, v bance to budete mít těžké. Záznam v registru dlužníků (v ČR jich existuje několik), který eviduje mimo jiné klientovu platební morálku, je totiž pro ni obvykle signálem žádost odmítnout. To ale neznamená, že je vaše situace beznadějná. Pomoci vám může tzv. nebankovní půjčka.   

Musí splnit přísné podmínky

Firma, která tyto typy úvěrů nabízí, vám může poskytnout desítky tisíc korun, například Fair Credit až 150 tisíc. Nebankovní společnosti jsou přitom už od roku 2018 dozorovány stejným orgánem jako bankovní ústavy, tedy Českou národní bankou (ČNB), a vázány totožnou legislativou. Mohou tedy půjčovat peníze lidem až na základě splnění přísných kritérií, resp. poté, co jim ČNB poskytne licenci.   

Vše v pohodlí domova

Poskytovatelé nebankovních úvěrů s vámi půjčku 150 tisíc obvykle vyřídí tak, abyste nemuseli nikam chodit. Stačí je kontaktovat telefonicky či přes internet. Obchodní zástupce s vámi pak projedná vše potřebné a smlouvu můžete podepsat v pohodlí vašeho domova. Peníze vám pak dorazí na účet.   

I bez ručitele a nemovitosti

Velkou výhodou je také to, že pokud jste půjčku schopni splácet, společnost vám ji poskytne nejen bez nutnosti procházení registru, ale nebude po vás požadovat spoluručitele ani zástavu nemovitostí. Výběr konkrétní půjčky v žádném případě nepodceňujte. Zjistěte si všechny důležité podmínky, porovnávejte nabídky, ověřte si, jak produkty hodnotí klienti, kteří je již vyzkoušeli. Pomoci vám v tom můžou třeba tak jako u společnosti Fair Credit recenze jejích zákazníků.

Co budete potřebovat pro vyřízení nebankovní půjčky

K tomu, aby společnost váš úvěr schválila, obvykle bude stačit:

  • platný občanský průkaz,

  • potvrzení o příjmech,

  • doklad potvrzující adresu žadatelova bydliště.

Další Finance a ekonomika