Na co dbát při podpisu smlouvy

Možná už se vám také stalo, že jste v rukou drželi smlouvu, které jste ani trochu nerozuměli – řada dodatků, nesrozumitelných výrazů, podivných podmínek… Takovou smlouvu nikdy nepodepisujte, mohlo by se vám to vymstít.

Zásadní je, aby pro vás byla smlouva srozumitelná! Musí být jednoduchá a jasná pro běžného spotřebitele (k jejímu pochopení nemusíte být ekonom ani Einstein), musíte rozumět všem odstavcům a všem jednotlivým bodům. Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, nepodepisujte ji, nejdříve se ptejte!

Před podpisem si ji důkladně přečtěte, zaměřte se na uvedenou výši půjčované částky, na výši a pravidelnost splátky a také celkovou splatnou částku, abyste později nebyli zaskočeni. Před podpisem smlouvy mějte také jasno v tom, co se stane, když nebudete moci splácet (například z důvodu nemoci či ztráty zaměstnání) – pročtěte si podmínky sankcí za nepravidelné či předčasné splácení.

A ještě jednou si zopakujme: Pokud něčemu nerozumíte, ptejte se, nechte si všechny body vysvětlit.

Svůj podpis připojte až tehdy, když si budete jisti tím, do čeho jdete a že se všemi uvedenými body dobrovolně souhlasíte!

Mám zájem o půjčku

Další Vzdělání a tipy