Léto je tady. Potřebujete půjčku na auto?

Období dovolených začíná. Poté, co jsme byli rok zavření doma, se nepochybně spousta z nás těší, že vyrazí objevovat nová místa, lidi či kulturu anebo prostě jen změnit prostředí. Bez auta to jistě v řadě případů nepůjde, ale možná to vaše už není zrovna spolehlivé, možná ho vůbec nemáte. Jak si vyřídit na vůz půjčku?

Auto na úvěr? Běžná věc

Obzvlášť pokud se chystáte na delší cestu nebo jedete do zahraničí, vaše auto by mělo být v takovém stavu, aby pravděpodobnost, že vás někde nechá na holičkách, bude co nejnižší. Náklady na odtah či opravu v zahraničí totiž zpravidla bývají mimořádně vysoké, nehledě na to, že vám taková nepříjemná událost dokáže dovolenou spolehlivě zkazit.

Ovšem ani v případě, že nemáte v hotovosti dostatečnou částku na pořízení vozu, není třeba klesat na mysli. Půjčit si peníze na pořízení auta je dnes totiž prakticky běžná věc. Je to zřejmé už z toho, že celá řada finančních společností, ať už jsou to banky či nebankovní poskytovatelé, mají pro tyto účely zvláštní úvěr či půjčku, určenou právě na koupi vozu.

Pokud zajdete do banky, počítejte s tím, že:

  • můžete získat od 700 tisíc Kč do zhruba 20 milionů Kč,
  • úroková sazba se bude pohybovat od 1,9 až do cca 5 %,
  • roční procentní sazba nákladů (RPSN) je od přibližně 9 do zhruba 30 %,
  • doba splatnosti je od 3 do 120 měsíců atd.

Zaplatíte víc, ale získáte další výhody

Je jasné, jak už jsme psali v mnoha předešlých článcích, že banky nebudou tak flexibilní jako dokážou být nebankovní poskytovatelé půjček. Ti nad vámi především nezlomí hůl často ani tehdy, pokud máte nějaký škraloup v rejstříku dlužníků. Do něj totiž často vůbec nenahlížejí a vaši bonitu posuzují s o něco větší benevolencí než banky. Důležité pro ně je zejména to, abyste prokázali svou schopnost splácet. Zároveň je ale třeba počítat s tím, že za půjčku od nebankovní společnosti nejspíš zaplatíte o něco víc než v bance.

Poskytovatelé nebankovních půjček jsou ovšem navíc schopni vám úvěr poskytnout s určitou nadsázkou téměř hned. Důvodem je fakt, že jejich systém je přizpůsobený tak, aby měl klient co největší pohodlí. Co přesně to znamená? Jednak nemusíte nikam chodit, protože veškerou komunikaci vyřešíte online z pohodlí domova. Popřípadě přijde obchodní zástupce firmy za vámi.

 

Peníze můžete mít hned 

Nikdo po vás nebude chtít ani žádné další dokumenty, které by potvrzovaly vaši bonitu. Ale hlavně, jak už jsme uvedli – na účet dostanete spotřebitelský úvěr ihned. Přesně takhle to funguje i u nás ve společnosti Fair Credit. Vybrat si můžete půjčku, která vám bude nejlépe vyhovovat:

  • Fajn půjčku v hotovosti od 4 000 do 50 000 korun (stálým zákazníkům až do 70 000 Kč) –  peníze vám vyplatíme přímo do ruky v pohodlí vašeho domova
  • Půjčku JONATÁN, v rámci které vám pošleme 40 000 do 150 000 korun na váš účet
  • Půjčku TETIČKA, rychlá on-line půjčka od 1 000 do 20 000 Kč

Nejenom že vám je vyřídíme bleskově, navíc jsou bez skrytých poplatků. A z naší on-line kalkulačky se hned dozvíte, kolik zaplatíte.

A ještě k tomu je to opravdu jednoduché. Stačí, abyste:

  1. Zavolali na bezplatnou infolinku 800 888 120,
  2. sjednali si schůzku s obchodním zástupcem, který za vámi přijde domů,
  3. popř. vyplnili on-line žádost, na základě které vás náš zástupce bude kontaktovat.

Ujasněte si všechno předem

Nikdy ovšem nezapomínejte na to, že je naprosto nezbytné si všechno pořádně promyslet předem. V první řadě si ověřte, že firma, od které si chcete peníze půjčit, je držitelem licence od České národní banky. Ta už totiž od roku 2018 poskytovatele nebankovních půjček, tak jako bankovní ústavy, dozoruje. Tyto firmy tedy mohou půjčovat peníze lidem až na základě splnění přísných kritérií, resp. poté, co jim ČNB licenci poskytne.

Dále si pečlivě ještě před podpisem smlouvy prostudujte všechny podmínky a související dokumenty. Případné nejasnosti si nechte podrobně vysvětlit. Dopředu byste také měli vědět, kolik vás půjčka bude celkem stát. To byste měli mít možnost zjistit z kalkulačky, kterou mají poskytovatelé spotřebních úvěrů na svém webu. Například jako společnost Fair Credit.

A zcela zásadní je mít na paměti to, co před časem řekl jednatel společnosti Fair Credit Tomáš Konvička

A sice to, že úvěry, ať už jsou důvody půjčky jakékoli, by vám měly přinášet zejména užitek, a to pokud možno dlouhodobý.

„V praxi to znamená, že na úvěr si pořizuji něco, co má delší užitnou hodnotu než je doba splácení úvěru. Nikdy by neměl nastat scénář, kdy si půjčuji na zaplacení něčeho, co jsem si půjčil již dříve,“ uvedl Tomáš Konvička.

Další Finance a ekonomika