Kam na zážitkové podzimní prázdniny s dětmi?

Podzimní prázdniny klepou na dveře a možná že i vy přemýšlíte, jak pětidenní volno s dětmi strávit, aby nabyly nové zážitky. Přemlouvají vás k nějakému rodinnému výletu? Poradíme vám, s jakým nápadem je nezklamete.

Zábava na toboganech

Snad žádné dítě bez rozdílu věku nepohrdne zábavou v podobě aquaparků. V České republice máte bohatou nabídku ve všech krajích. Vyrazit můžete na jeden den i vícedenní pobyt s ubytováním. V tuzemsku patří mezi nejoblíbenější Aquapalace Praha v Čestlicích a Aqualand Moravia v Pasohlávkách. Oba aquaparky mají obrovskou rozlohu a nabízejí zábavu, adrenalin i relax pro děti i dospělé na celý den. Pokud chcete vyrazit za hranice a zažít něco mimořádného, navštivte Tropical Island u Berlína. Tento obří aquapark nabízí přímo v největším volně stojícím dómu na světě i ubytování – jak klasické pokoje hotelového typu, tak adrenalinové spaní v týpí na pláži. Čeká vás zde krytý deštný prales, laguna, tobogány, herny, bazény s pískem a palmami, wellness i restaurace. Přespat můžete i v mobilních domcích v docházkové vzdálenosti od aquaparku.

Podzimní prohřátí v termálech

V poměrně krátké dojezdové vzdálenosti v zahraničí je i bohatá nabídka termálních lázní (Německo, Rakousko, Slovensko, Maďarsko). Pokud si chcete užít tento nezaměnitelný relax s celou rodinou, vybírejte lázně, které jsou vhodné i pro děti. Například v Maďarsku nedaleko od hranic je takových „baby-friendly“ komplexů několik. Na Slovensku jsou pro děti vyhlášené Tatralandia, Bešeňová či Aquacity Poprad. Užijete si jak klasické bazénové koupání se skluzavkami a tobogány, tak především odpočinek ve vyhřáté vodě s blahodárnými účinky na organismus. Většina termálních lázní má celoroční provoz i ve venkovních bazénech s teplotou 37-38 stupňů.

 

Chybí vám prostředky, ale nechcete děti zklamat? Pomůžeme vám

Slíbili jste dětem podzimní zážitkový výlet, ale vaše finanční situace vám to momentálně nedovoluje? Abyste své děti nezklamali, pomůžeme vám. Obraťte se nás a společně vybereme optimální půjčku tak, abychom nezatížili váš rodinný rozpočet. Půjčíme vám snadno, rychle a férově přesně tolik, kolik budete potřebovat. Vyberte si z našich půjček ZDE.

Halloween na statku

Na konci října někteří z nás slaví americký Halloween nebo si alespoň spojují podzim s dýněmi. Slyšeli jste někdy o Dýňovém světě? Pokud ne, vyrazte tam s dětmi na výlet. Vyřádí se na přírodním hřišti s dřevěnými a slámovými atrakcemi, potkají různá domácí zvířata jako slepice, kozy, ovce, poníky, prasátka… A především si zde můžete zakoupit dýně na dekoraci, vaření či na vyřezávání na Halloween. Dýňový svět najdete na Statku u Pipků v Nové Vsi u Leštin.

Zážitek z ptačí perspektivy

Zážitkové stezky korunami stromů najdete jak v Janských Lázních v Krkonoších, tak na Lipně. Pokud se rozhodnete vyrazit k „jihočeskému moři“ do Lipna nad Vltavou, neuděláte chybu. Na lipenské 675 metrů dlouhé Stezce korunami stromů vyšplháte do výše 40 metrů a čeká vás zde 11 interaktivních didaktických zastávek a jeden z nejdelších suchých tobogánů v ČR. Hned vedle této atrakce se nachází Království lesa, rozlehlé lesní hřiště s lanovým parkem. I v samotném městě není o zážitky nouze, vypravit se můžete na plavbu po Lipně, navštívit místní Aquaworld s Hopsáriem a užít si téměř přímořské atmosféry při procházkách po přístavu.

Další Lifestyle