Jak zvládnout finančně náročný začátek školního roku

Prázdniny jsou sice zatím v plném proudu, ale školní rok se rychle blíží. A ten pro spoustu rodin bývá z hlediska jejich rozpočtu velmi těžkým obdobím.

Co přináší nový školní rok?

Penál, učebnice, větší boty či oblečení, kroužky a celá řada dalších věcí pro naše ratolesti. To obvykle koncem prázdnin vyvolá na čele celé řady z nás nejednu hlubokou vrásku. Zvlášť v současné době, kdy prudce rostou náklady na životně důležité energie, potraviny atd. Pojďme se s Fair Credit podívat, jak se dá tomuhle útoku na naše peněženky bránit.

V první řadě doporučujeme nevřítit se v posledních srpnových dnech do papírnictví a nenakoupit vše bez rozmyslu a najednou. Téměř každý učitel má totiž jiné požadavky, je tedy velmi pravděpodobné, že pomůcky můžete pořizovat i postupně. Proto je dobré nakupovat je až po nástupu do školy, kdy bude jasno, co přesně a kdy budou děti potřebovat. To pochopitelně zmírní tlak na vaši peněženku.

Než tedy vyrazíte do obchodů, měli byste si sepsat všechno, co budou vaše děti potřebovat a také si odpovědět na následující, popř. i další otázky:

  • Co budou děti muset mít už v prvních školních dnech?
  • Jaké pomůcky můžeme dokoupit později?
  • Které věci lze použít z loňského roku?
  • Dokážeme něco koupit ve výhodnějším balení na internetu a rozdělit se třeba se spolužáky atd.?

Naše Fajn půjčka je nyní výhodnější

Není dobré vždy šetřit

Snaha snížit náklady spojené se začátkem školního roku je pochopitelná. A samozřejmě to lze, pokud budete nakupovat s rozmyslem. Příkladem může být rozdíl až v desítkách korun mezi penálem bez jakékoli grafické ozdoby a tím s nějakou populární postavičkou. Totéž platí i pro další pomůcky, které jsou obvykle k dispozici v různých cenových relacích.

Do některých věcí se ale nepochybně investovat vyplatí. Jde třeba o školní tašku, krabičku na svačinu, zdravou láhev nebo přezůvky do školy. U těchto věcí je mimořádně důležitá kvalita, protože mají přímý vliv na zdravý vývoj dětí. Takže pokud dnes dítěti nekoupíte například ergonomickou aktovku a ušetříte pár stovek za obyčejnou, s velkou pravděpodobností budete nuceni za pár let řešit jejich zdravotní problémy a obíhat ortopedy, fyzioterapeuty atd.

 

Nemáte na potřeby pro děti dostatek prostředků? Pomůžeme vám

Pokud by pořízení všech potřebných věcí pro děti bylo nad vaše aktuální finanční možnosti, ve společnosti Fair Credit vám rádi pomůžeme a poskytneme některou z našich půjček. Nabídneme vám:

Fajn půjčka je nově ještě výhodnější, mimo jiné nabízí 0% úrok, delší dobu splatnosti, navýšení jistiny či snížení splátek atd. Podrobnější informace najdete na našem webu. Jejím prostřednictvím vám půjčíme od 4000 Kč do 100 000 Kč, hotovost získáte ihned po uzavření smlouvy, přímo do svých rukou.

Půjčíme vám od 20 000 Kč do 150 000 Kč, půjčku vyřizujeme okamžitým převodem na váš bankovní účet.

Půjčíme vám do 10 000 Kč, navíc s první půjčkou budete mít úrok a RPSN 0 %!

Mám zájem o půjčku

 

 

Pomoct může i stát

Pokud patříte mezi ty, kteří mají potíže uhradit na začátku školního roku všechny nezbytné výdaje vlastními silami, zjistěte si, jestli můžete využít jednorázovou dávku pomoci v hmotné nouzi, tedy mimořádnou okamžitou pomoc, kterou poskytuje stát. Dávka má pomoci řešit právě urgentní náklady spojené se školou. Konkrétní formuláře žádostí jsou k dispozici na webu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Na stránkách Úřadu práce ČR pak najdete video návody, jak na to.

 

Nezapomínejte na ekologii, pomůže to i vaší peněžence

V současné době je stále důležitější vysvětlovat dětem důležitost používání ekologických materiálů a také recyklace. Například použité pastelky a další pomůcky z loňska možná není nutné hned vyhazovat, plastovou krabičku na svačinu může nahradit ekologický plátěný pytlík a podobně. Učme také děti nakupovat s rozmyslem a dodržovat stanovený rozpočet. Chráníme tím kromě vlastní peněženky i přírodu a životní prostředí.

Další Finance a ekonomika