Jak vylepšit rodinný rozpočet

Naše peněženky jsou v současně době doslova pod palbou prudkého růstu cen energií, ale nejen jich. Jednou z možností, jak příjmy domácnosti posílit a udržet si tak dosavadní standard, může být pro řadu z nás přivýdělek. V tomto článku se proto podíváme, jaké jsou možnosti a jak postupovat.

Rostoucí ceny

Rychle stoupajícím nákladům prakticky ve všech oblastech našeho života čelí spousta lidí s velkými obtížemi. A bohužel to vypadá, že se situace jen tak nezmění. Na druhou stranu pro ty, kteří mají možnost uvažovat o určitém přivýdělku, máme dobrou zprávu. Pracovních příležitostí v podobě různých brigád, částečných úvazků a podobně je opravdu mnoho. Už proto, že je v České republice dlouhodobě neobsazeno neuvěřitelných skoro tři sta tisíc pracovních míst.

 

Chcete si přivydělat? Zkuste to jako obchodní zástupce u Fair Credit

Ve společnosti Fair Credit hledáme nové obchodní zástupce a rádi do týmu přijmeme i vás.

Pokud by vás zajímaly podrobnosti možné spolupráce, poslechněte si náš podcast, ve kterém divizní ředitel obchodu společnosti David Slavík vysvětluje všechno důležité.

Na co byste se tedy určitě měli zaměřit v případě, že se po nějaké takové možnosti poohlížíte?

Začněte na internetu

Dnes už naštěstí není nutné složitě shánět tištěné inzertní noviny, bez problémů si vystačíte s internetem. Pracovních portálů je v ČR celá řada, rozhodně tedy máte z čeho vybírat. Mezi ty největší patří například:

  • Jobs.cz – existuje už přes dvacet let, a kromě činností na hlavní pracovní poměr se zaměřuje také na brigády. Najde vám nejenom všechny inzeráty v požadované lokalitě, ale můžete vyhledávání omezit pouze na určitý obor, nastavit si minimální požadovaný plat, typ úvazku či pracovní smlouvy atd.
  • Práce.cz – portál je zaměřený mnohem masovějším směrem než Jobs.cz. Najdete na něm hlavně regionální pracovní nabídky, přičemž nabídka brigád a přivýdělků je samozřejmostí Vyhledávání je velmi jednoduché, ale i tak nabízí třeba filtrování podle oboru a lokality, minimální požadovaný plat atd.
  • Volnámísta.cz – patří jedné z nejsilnějších internetových firem v ČR, a to Seznam.cz. Ať hledáte hlavní pracovní poměr, brigádu nebo jste osoba zdravotně postižená ap., s pomocí prakticky jediného kliknutí se dostanete do správné kategorie.
  • Dobře placený přivýdělek nabízí i společnost Fair Credit na svých webových stránkách – Práce u nás  – nabízí nadstandardní finanční ohodnocení s pravidelnou týdenní výplatou provizí, flexibilní pracovní dobu a mnoho dalšího.

Chci se dozvědět víc

Zkusit taky můžete zajímavý projekt nazvaný Práce za rohem. S jeho pomocí se vám možná podaří najít práci či brigádu opravdu blízko vašeho domova, a vy tak nebudete muset ztrácet čas dojížděním. Do svého mobilu si můžete stáhnout i aplikaci Práce za rohem. Zadáte si do ní své požadavky a ona vám pak posílá upozornění na ty opravdu relevantní nabídky.

Chcete zkusit něco nového? Přidejte se k Fair Credit

Buďte atraktivnější, naučte se něco nového

Jak už jsme si řekli v článku Rekvalifikace vám může změnit život. Naučit se něco nového, co by vás bavilo a po čem je současné době poptávka ze strany zaměstnavatelů, samozřejmě může vaši pozici při hledání ať už přivýdělku či jiného formě práce významně vylepšit. Velké množství tzv. rekvalifikačních kurzů, které jsou právě k tomu určené, organizují Úřady práce ČR. Jejich seznam, a to i podle jednotlivých měst, najdete na portálu Rekvalifikační kurzy,  kde je pro vás také připravena spousta informací, které se vám v téhle souvislosti mohou hodit.

Další možností jsou pak takto zaměřené kurzy, které organizují soukromé společnosti.

Mám zájem o práci

Další Vzdělání a tipy