Jak si po Vánocích uspořádat rodinné finance

Kromě jedinečných chvil v rodinném kruhu přinášejí vánoční svátky většině z nás také nutnost mimořádných výdajů. A často i následný stres z toho, jestli všechno dokážeme včas splatit či zahladit v rozpočtu případné mezery.

Krotíme domácí rozpočty

Možná jste kvůli Vánocům sáhli hluboko do svých úspor. Možná jste se dokonce zadlužili. A teď se snažíte dát to všechno zase do pořádku. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, které by vám při krocení více či méně rozdivočelých rodinných rozpočtů mohly pomoct.

1. Sestavte si přehled příjmů a výdajů

Základní předpoklad pro to, abyste mohli nějakou tu korunu na obvyklých výdajích domácnosti ušetřit, je mít o nich perfektní přehled. Zkuste si tedy po určitou dobu, klidně i měsíc, zapisovat všechno, za co utrácíte. Ale opravdu všechno. Každé položce přiřaďte příslušnou kategorii, třeba nájem, zábava, jídlo, energie atd. Pravděpodobnost, že přijdete na určité ne právě nízké výdaje, které přitom rozhodně nejsou zanedbatelné, je poměrně vysoká.

2. Začněte šetřit na to podstatné

Pokud je to jen trochu možné, začněte si už teď odkládat peníze na výdaje, které pro vás v letošním roce budou prioritou. To znamená třeba na letní dovolenou, prázdninový pobyt vašich dětí apod. A pokud vás poslední Vánoce zahnaly do úzkých, zkuste od této chvíli šetřit i na ně. Aby se vám podruhé nestalo, že vám obavy o rodinný rozpočet připraví několik bezesných nocí.

3. Zkuste si přivydělat

Inspirovali jste se našimi výše uvedenými radami, ale pořád vám to nevychází? Co tedy zkusit nějaký přivýdělek, brigádu atd.? Letmý pohled do nabídek specializovaných společností ukazuje, že firmy dnes nabízejí příležitostí opravdu hodně.

 

Pojďte pracovat do Fair Credit!

Nabízíme dobře placený přivýdělek!

Hledáte přivýdělek? Přidejte se k nám! Čerpejte výhody které mají naši obchodní zástupci:

  • Nadstandardní finanční ohodnocení
  • Pravidelnou výplatu týdenních provizí
  • Flexibilní pracovní dobu
  • Zázemí silné finanční společnoosti
  • … a mnoho dalšího!

Více o práci obchodního zástupce

Chcete zkusit něco nového? Pojďte pracovat k nám

 

4. Nestačí vám peníze z půjčky? Zkuste ji refinancovat

V případě, že splácíte půjčku, a najednou zjistíte, že vám peníze z ní nestačí, můžete využít možnosti tzv. refinancování. V principu jde o to, že nový poskytovatel, kterého jste vybrali, za vás předčasně splatí úvěr u toho původního a poskytne vám nový ve stejné výši. Za to, že získá nového zákazníka, vám nabídne výhodnější podmínky splácení. Díky tomu budete platit na měsíčních splátkách méně, což pro vás samozřejmě bude znamenat celkově nižší zaplacenou částku na úvěru.

Svou půjčku si můžete refinancovat i ve společnosti Fair Credit. A to tak, že s pomocí nové půjčky zaplatíte zůstatek půjčky stávající. Výhoda refinancování je v tom, že na základě vaší bonity a požadavků nejsou splátky této nové půjčky navýšeny, popř. jen velmi málo. Podrobnější informace najdete v našem článku, kde jsme možnosti refinancování ve Fair Creditu popsali

5. Další užitečné tipy

Nástrojů či způsobů chování zaměřených na to dát rodinné peníze zase do pořádku samozřejmě existuje celá řada. Určitě stojí za zvážení třeba to, jestli opravdu potřebujete kreditní kartu. Pokud totiž nestihnete využít její bezúročné období, může se vám hodně prodražit. Všechny nezbytné výdaje, jako jsou platby za nájem, energie atd., je dobré platit hned po výplatě. Zvažte také, jestli opravdu každý půlrok potřebujete nový telefon, boty, šaty atd., čímž se dobrovolně stáváte obětí agresivních marketingových kampaní. Můžete třeba i snížit teplotu, na kterou vytápíte svůj domov, místo koupání ve vaně se sprchovat, splachovat jen nezbytným množstvím vody atd.

Každopádně je naprosto zásadní používat při nakládání s penězi zdravý rozum a zůstávat nohama na zemi. Tak abyste se zbytečně nenechali stahovat do dluhové pasti.

Další Finance a ekonomika