Jak poznat spolehlivou nebankovní společnost

Na českém trhu existuje velká spousta bankovních i nebankovních společností, které poskytují půjčky. Vyznat se mezi nimi a jejich nabídkami nemusí být jednoduché. Obezřetní buďte především u těch nebankovních. Dříve, než si půjčku sjednáte, si o dané společnosti zjistěte co nejvíce, abyste takzvaně „nenaletěli“.

Jak poznáte spolehlivou nebankovní společnost? Prověřte si ji! Začněte tím, zda je tento subjekt dostatečně dohledatelný – Píše se o ní na internetu? Najdete snadno její sídlo, například i na internetových mapách? Má daná společnost vlastní, seriózně zpracované webové stránky? Jsou na nich uvedeny všechny kontakty?

Podívejte se na sídlo společnosti – Má jednoznačně umístěnou centrálu? Opravdu tam firma sídlí? Není to jen poštovní adresa či zvonek na činžáku, kde se na nikoho nedozvoníte? Má společnost síť poboček po celé ČR? Zaměřte se na kontakty – Jsou zde uvedení skuteční lidé, i se jmény a fotkami? Dobrým vodítkem je také pevná telefonní linka, která je oproti mobilnímu telefonu dohledatelná. Klidně na ni vyzkoušejte zavolat! Výhodou je také online kalkulačka na webových stránkách, kde si můžete spočítat výši svých splátek.

Pročtěte si také reference od zákazníků! Mimochodem, všechny výše uvedené požadavky na spolehlivou společnost Fair Credit Czech splňuje!

Další Vzdělání a tipy