Fair Credit: v prvním roce jsme půjčili 300 milionů

Více než 300 milionů korun půjčila během prvního roku své činnosti společnost Fair Credit, zabývající se poskytováním drobných půjček na českém nebankovním trhu. Od dubna minulého roku otevřela celkem 12 poboček a jejích služeb využilo více než 25 tisíc zákazníků.  

Společnost si prošla skutečně raketovým startem, výsledky prvního roku několikanásobně převýšily naše očekávání,“ hodnotí situaci obchodní ředitel Fair Credit Tomáš Konvička. „Odhadem se nám podařilo získat zhruba 5 % trhu, přičemž největší zájem o služby jsme zaznamenali v Moravskoslezském kraji.

Průměrná výše půjček se pohybovala mezi 12 až 13 tisíci korunami. Ze statistik dále vyplývá, že lidé si nejvíce půjčovali nejen na dovolenou a před Vánocemi, ale, možná překvapivě, také před velikonočními svátky.

V prvním pololetí chystá Fair Credit otevření nových poboček v Mladé Boleslavi a Novém Jičíně. „Do konce roku bychom chtěli získat 50 až 60 tisíc zákazníků a objem prodejů minimálně zdvojnásobit,“ plánuje Tomáš Konvička. Kromě růstu zákaznické základny a stabilizace výběrů se chce společnost zaměřit i na loajalitu sítě a personální rozvoj.

 

Čtvrt milionu na pomoc postiženým

Do druhého roku podnikání vstupuje Fair Credit také s rozsáhlým charitativním projektem, který podpoří handicapované. „První splátka z každé půjčky uzavřené v lednu jde na Konto Bariéry,“ vysvětluje marketingová specialistka Fair Credit Lenka Jirušková. Celkově pomoc dosáhne zhruba 250 tisíc korun.

 

Fair Credit je ryze českou firmou zabývající se poskytováním drobných půjček na českém nebankovním trhu. V současné době má více než 200 zaměstnanců a přibližně 900 obchodních zástupců.

Další Novinky ve Fair Credit