Fair Credit půjčil férově 400 milionů Kč 25 tisícům klientů

V prvním roce své existence dokázal Fair Credit vyrůst na pozici 3. největšího poskytovatele drobných půjček v Česku. Od března do prosince poskytl 25 tisícům klientů půjčky v objemu 400 milionů Kč. Fair Credit vybudoval obchodní síť pro celou ČR a připravuje vstup na slovenský trh. 

Založení společnosti Fair Credit je jedním z nejúspěšnějších startupů loňského roku v Česku. Zkušeným manažerům se podařilo na zelené louce vybudovat společnost s celorepublikovým pokrytím, která přinesla na trh drobných půjček zcela nový, férový přístup.
„Zavedení hráči na trhu drobných půjček nemají vůbec dobré jméno. Filozofií Fair Credit je přistupovat ke klientům férově a transparentně. Nepoužíváme proto ze zásady exekuční doložky, přehnané zajištění nemovitostmi ani bianco směnky,“ uvádí Tomáš Konvička, spoluzakladatel a obchodní ředitel Fair Credit.
Z trhu nebankovních úvěrů má Tomáš Konvička více než 15 let zkušeností. „Vzít spotřebitelům známý produkt a od základu jej přepracovat tak, aby byl lepší a férovější vůči klientům, se na českém trhu nabízelo. Společně s Ondřejem Sychrovským jsme oslovili investory a nabídli jim vizi, jak udělat z Fair Credit ve střednědobém horizontu největšího poskytovatele drobných půjček v Česku,“ dodává.
„Segment drobných půjček má velká specifika, a přestože musíme bojovat o důvěru klientů, vnímáme zde obrovský potenciál. Ve vyspělých anglosaských zemích fungují drobné půjčky poskytované v domácnosti desítky let. Oslovili jsme nejlepší lidi z trhu a společně s nimi chceme přivést férový přístup a vysoký standard kvality služeb i na český trh,“ uzavírá Ondřej Sychrovský, spoluzakladatel a generální ředitel Fair Credit.
Ke konci roku 2013 zaměstnával Fair Credit 200 zaměstnanců a spolupracoval s 900 obchodními zástupci po celé České republice. Od dubna do října otevřela společnost 12 poboček, další budou následovat v roce 2014. S Fajn půjčkou od Fair Credit mohou získat spotřebitelé hotovostní i bezhotovostní půjčku od 4 do 50 tisíc korun.

Další Novinky ve Fair Credit