Co byste měli vědět o půjčce v hotovosti

Potřebujete půjčit peníze, ale z nějakého důvodu je nechcete poslat na bankovní účet – který možná ani nepoužíváte, a rádi byste je dostali takzvaně na ruku? Je to samozřejmě možné, poskytovatelé úvěrů obvykle hotovostní půjčky nabízejí. Na co si při tom dát pozor?

Z pohodlí domova

Velikou výhodou je nepochybně fakt, že nebankovní půjčku v hotovosti můžete získat, aniž byste byli nuceni někam chodit. U řady nebankovních poskytovatelů si ji totiž bez problémů vyřídíte tak, že za vámi až domů přijde jejich obchodní zástupce. Ten s vámi připraví veškeré náležitosti a předloží smlouvu k podpisu. Peníze vám pak osobně přinese, a to prakticky okamžitě: například u společnosti Fair Credit můžete počítat s tím, že je dostanete nejpozději do dvaceti čtyř hodin po podpisu smlouvy.

Důležitá schopnost splácet

Jistě oceníte také to, že půjčky v hotovosti jsou i velmi přizpůsobivé. Co to znamená? Poskytovatelé nebankovních půjček jsou oproti bankovním ústavům při posuzování vaší bonity jednak benevolentnější a navíc ani záznam v registru dlužníků pro vás nemusí znamenat neřešitelnou situaci. Pokud dokážete schopnost splácet, máte šanci získat rychlou hotovostní půjčku až do 70 tisíc navzdory předchozím přešlapům. Nehledě na to, že nebankovní firmy vám také na rozdíl od bank půjčí i třeba jen několik tisíc.

Je to bez ručitele

Například společnost Fair Credit vám půjčí od 4000 do 70 000 Kč. Jak už jsme uvedli, finanční hotovost získáte ihned po uzavření smlouvy, přímo do svých rukou. A k uzavření půjčky nepotřebujete ručitele ani ručení. Nebankovní půjčka je splatná v týdenním režimu v hotovosti a také si si můžete pojistit svoji schopnost ji splácet. Peníze pak lze použít na cokoliv.

Ověřte si licenci  ČNB

Nezapomínejte ale na důležitou obezřetnost. V první řadě si ověřte, že společnost, se kterou se chystáte uzavřít obchod, má licenci od České národní banky (ČNB). Nebankovní společnosti jsou už od roku 2018 pod jejím dozorem tak jako klasické banky. Tím pádem jsou i vázány totožnou legislativou a mohou půjčovat peníze až poté, co splní přísná kritéria. Protože na základě toho jim pak ČNB poskytne licenci.

Všechno jasné předem?

Rozhodně si předem zjistěte a prostudujte všechny podmínky a smlouvy. V první řadě byste měli mít jistotu v tom, kolik vás půjčka v hotovosti bude celkem stát. Počítat musíte s tím, že na vás sice nebankovní firmy budou mít mírnější požadavky, jak jsme už uvedli, ale zároveň vás bude půjčka stát o něco víc. Jaké informace potřebujete k vytvoření představy o celkových nákladech?

  • výši úrokové sazby,
  • výše roční procentní sazby nákladů (RPSN),
  • celkovou částku, kterou za půjčku zaplatíte.

Abyste měli dlouhodobý užitek

Důležité je nabídky jednotlivých společností důkladně srovnat, zvážit svoje možnosti, všechno si dobře promyslet a pak se teprve  rozhodnout. Nezapomeňte, že úvěry vám mají přinášet pokud možno dlouhodobý užitek. Co to znamená? Jak vysvětluje jednatel společnosti Fair Credit Tomáš Konvička, „na úvěr si pořizuji něco, co má delší užitnou hodnotu než je doba splácení úvěru. Nikdy by neměl nastat scénář, kdy si půjčuji na zaplacení něčeho, co jsem si půjčil již dříve.“

 

Naše půjčky vám pomůžou 

Pokud byste potřebovali půjčit peníze na pořízení nějakého zboží nebo na cokoli jiného, využijte některou z půjček od Fair Creditu.  A z naší on-line kalkulačky se hned dozvíte, kolik zaplatíte.

Nabízíme:

  1. Hotovostní půjčku od 4 000 do 50 000 korun (stálým zákazníkům až do 70 000 Kč) – peníze vám vyplatíme přímo do ruky v pohodní vašeho domova
  2. Bezhotovostní půjčku, v rámci které vám pošleme od 20 000 do 150 000 korun na váš účet
  3. On-line půjčku Tetička, která nabízí půjčku od 1 000 do 20 000 korun

Další Finance a ekonomika