10 tipů jak se nezbláznit na home office

14. 4. 2020

Někdy je třeba zůstat doma déle, než bychom si přáli. Co dělat, abyste si zachovali zdravý rozum, zvlášť pokud potřebujete odvádět i práci? Přinášíme vám deset tipů jak na to.

  1. Najděte si svůj pracovní kout. Pokud potřebujete doma pracovat, pokuste se najít v bytě místo, kde budete nejméně rušeni, a uspořádejte si ho co nejvíce podle svých potřeb. Zalézt si s notebookem do postele se sice může zdát lákavé, věřte ale, že toho uděláte mnohem míň.
  2. Chce to řád. Nastavte si pevný režim a dodržujte ho. Pracovat doma neznamená mít víc času na vaření a praní. Nenechte se rušit děním a stavem domácnosti. Vedle prokrastinace vám hrozí i to, že se práce nenápadně protáhne na celý den. Pevný režim je proto klíčový.
  3. Nejdřív práce, potom zábava. Oddělte pracovní a osobní život, nejlépe nějakým výrazným předělem, jako je vyvenčení psa, nákup nebo příprava večeře. Pak už se k práci nevracejte, pokud to není nezbytně nutné.
  4. Převlečte se z pyžama! Možná se to zdá komické, ale když hned ráno zasednete k počítači, může se vám stát, že budete ještě v pět hodin odpoledne bez snídaně a vyčištěných zubů. Potvrdí vám to každý, kdo má zkušenosti s režimem home office. Proto proveďte hned po probuzení veškerou hygienu a převlečte se, jako byste šli do práce. Kravatu a lodičky můžete vynechat.
  5. Udržujte pořádek, hlavně na pracovním stole. Jedině tak vás nebudou z práce vytrhovat neumyté hrnky od ranní kávy a zvadlé kytky na parapetu.
  6. Myslete na sebe. Dostatečně pijte, větrejte a nezapomínejte ani na pravidelné přestávky na protáhnutí a jídlo. Rozmyslete si den předem, co budete obědvat, a případně si večer připravte jídlo na druhý den, abyste si nenarušili pracovní režim vařením.
  7. Vypněte rušivé aplikace. K tomu, aby vás čas od času neovládla touha sjet sociální sítě a zjistit, co je ve světě nového, je zapotřebí opravdu pevná vůle. A znáte to: Začnete u počasí a skončíte výběrem nového koberce do obýváku. Jestli si v tom na sto procent nedůvěřujete, raději aplikace vypněte.
  8. Držte úroveň. To, že jste doma, ještě neznamená, že je nutné jíst u televize přímo z „papíru“. Pěkně si prostřete uklizený jídelní stůl, jezte příborem, pijte ze sklenic. Ne, není to vtip. Zkušení „homeoficíři“ vám potvrdí, že i ti nejkultivovanější mají tendenci sklouznout k jídelní anarchii.
  9. Využije čas. Komu by delší vynucený pobyt doma nelezl na mozek? Zkuste k situaci přistoupit pozitivně a vzpomeňte si na všechno, co jste odkládali na dobu, až budete mít čas. Tak teď ho máte. Využijte přitom třeba virtuální lekce, které nabízí výuku v mnoha oblastech, od jógy po jazykové tutoriály nebo hru na hudební nástroj.
  10. Mluvte o svých pocitech. Ve výjimečné situaci není čas na hrdinství. Přerůstá vám to přes hlavu? Buďte ve spojení s někým, s kým se můžete podělit o své obavy a pocity. Když nemáte někoho takového doma, telefonujte, chatujte, skypujte. Nezůstávejte v tom sami!
Máte doma malé děti, navíc školou povinné? Zapomeňte na všechno, co bylo řečeno, a pokuste se to nějak přežít.
Držíme vám palce!

 

 

800 800 122 Klientská zóna

Spokojení spotřebitelé

„Nemohla jsem včas splatit půjčku, ale společnost mi vyšla vstříc a dohodla se mnou individuální splátky.“ Jarmila Z., Plzeň
„S Fajn půjčkou jsem velmi spokojen, líbí se mi rychlost posouzení a schválení žádosti a následná výplata peněz.“ Jan Z., Liberec
„Oceňuji především to, že kvůli vyplácení peněz a výběru splátek nemusím nikam jezdit a vše se vyřídí u mě doma.“ Filip F., Náchod
„Líbi se mi, že můžu týdně platit menší částky než jednou měsíčně splatit větší sumu“. Ludmila V., Ostrava